Naturalne sposoby na kleszcze u psa - czystek i olejki - Maty Węchowe

Naturalne sposoby na kleszcze u psa – czystek i olejki

Naturalne sposoby na kleszcze u psa, czyli czystek i olejki. Sezon kleszczowy rozpoczął się już jakiś czas temu, więc wielu opiekunów psów zastanawia się nad tym, jak zapewnić swojemu przyjacielowi odpowiednią ochronę. Do podstawowych metod zaliczamy oczywiście dostępne na rynku, specjalistyczne preparaty jak krople przeciw kleszczom, odpowiednie obroże z substancją aktywną lub tabletki.

Dzisiaj jednak chcielibyśmy zaproponować naturalne sposoby, które będą idealnym uzupełnieniem podstawowej ochrony. Są to bezpieczne produkty, które z powodzeniem można stosować w połączeniu z kroplami, obrożą lub tabletkami.

Naturalne sposoby na kleszcze u psa – po co?

W związku z rozpoczęciem ”sezonu kleszczowego” postanowiliśmy wprowadzić do naszego sklepu naturalne produkty do ochrony przed tymi nosicielami chorób. Niestety nie ma jednej, gwarantującej 100% ochronę metody, więc nawet stosując specjalistyczne preparaty nadal możemy trafić na kleszcza.

jak chronić psa przed kleszczami

Jest to związane z tym, że różne produkty zawierają różne substancje aktywne, a niestety w naszym rejonie mogą żyć akurat kleszcze, które na daną substancję są odporne. Dlatego tak trudno znaleźć idealną metodę ochrony. U jednego opiekuna działa to, a u innego lepszą efektywność będzie miał alternatywny produkt.

Naturalne produkty świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie tej podstawowej metody. Zazwyczaj mają na celu zmianę zapachu pupila, aby był mniej atrakcyjny dla kleszczy. O ile przykładowo obroże działają zazwyczaj dopiero jak kleszcz już wejdzie na psiaka, to naturalne sposoby mają na celu zniechęcenie kleszcza, aby w ogóle zbliżał się do naszego przyjaciela.

Naturalne sposoby na kleszcze u psa są bezpieczne i nietoksyczne, więc bez problemu można je stosować i naprawdę warto spróbować. Każdy kleszcz mniej u psiaka to ogromne zwycięstwo, bo akurat ten jeden kleszcz mógł być nosicielem choroby.

Czystek dla psa na kleszcze

Pierwszym produktem, który chcemy zaproponować to czystek, który dostępny jest w naszym sklepie Czystek dla psa. To całkowicie bezpieczny i naturalny suplement diety. Należy go stosować dłuższy czas (min. 10 tygodni), a w tym czasie zmieni zapach ciała psa na taki, który nie jest przyjemny dla kleszczy.

Czystek stosowany jest i polecany przez wielu psiarzy, który zauważają znacząco mniejszą ilość kleszczy na psiaku. Suplement dodatkowo ma wiele korzyści zdrowotnych, ponieważ czystek zwiększa odporność i zmniejsza stany zapalne. Sami stosujemy czystek u wszystkich naszych psiaków i jesteśmy zadowoleni.

Olejki na kleszcze dla psa

Kolejny produkt, który polecamy to Bug Spray GreenLine, który składa się całkowicie z naturalnych składników. Przede wszystkim jest to mieszanka odpowiednich olejków eterycznych, których zapach ma spowodować, że kleszcze mniej chętnie będą chciały wejść na naszego psa.

Olejki są całkowicie bezpieczne, nie są toksyczne dla zwierząt ani ludzi. Bez problemu możemy więc stosować Bug Sprawy u swojego psiaka. Olejki jako metoda na kleszcze znana jest już od lat, a wiele osób zaczynało od samodzielnie wykonywanych mieszanek do smarowania psiaka. Tutaj mamy sprawdzony, przetestowany przez producenta skład, który ma zapewnić dobrą skuteczność.

czystek dla psa na kleszcze

My Bug Spray stosujemy przed wyjściem na dłuższy spacer, szczególnie w bardziej zalesione tereny.

Naturalne sposoby na kleszcze u psa

Pamiętajmy, że niestety nie ma jednej, sprawdzonej metody na kleszcze. Jak wcześniej wspomnieliśmy w różnych rejonach kraju żyją różne kleszcze, które mogą być odporne na dane substancje lub środki. Warto więc próbować alternatywnych metod i samodzielnie sprawdzić, co będzie działać w naszej sytuacji.

Naturalne produkty natomiast idealnie sprawdzą się jako uzupełnienie ochrony. Bardzo polecamy takie metody, ponieważ zabezpieczenia przed kleszczami nigdy nie jest za dużo. Pamiętajmy też, żeby nie czekać aż pojawią się pierwsze kleszcze i spróbujmy rozpocząć ochronę wcześniej. Każdy kleszcz wgryziony w psiaka to potencjalne ryzyko przeniesienia choroby.