FAQ

Mata węchowa to świetny produkt, ale jak to mówią ”kto pyta nie błądzi”. Tutaj znajdziecie najczęściej zadawane nam pytania wraz z naszymi odpowiedziami. Mamy nadzieję, że pomoże to rozwiać wszelkie wątpliwości. Jeśli nadal macie jakiekolwiek pytania to serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Na pewno pomożemy!

Kolor maty węchowej ma naszym zdaniem drugorzędne znaczenie. W końcu chodzi nam o to, aby podczas zabawy pupil korzystał ze zmysłu węchu. Chyba najczęstszym pytanie jest ”czy mata musi być w kolorach niebieskim i żółtym, ponieważ podobno takie kolory pies widzi?”. Prawda jest taka, że psy rozróżniają wiele kolorów, ale spektrum widzenia kolorów znacząco różni się od tego, co widzimy my.

W pracy węchowej jednak najważniejszy jest węch, więc nie trzeba się sugerować kolorystyką maty. Najlepiej wybrać taką, która nam się osobiście podoba. Pies lub kot będą zadowoleni tak długo, jak w macie będą znajdować się ukryte pyszności :)

Staramy się, aby termin wysyłki był jak najszybszy – bardzo często jest to nawet wysyłka w 24h. Najlepiej sugerować się informacją na stronie konkretnego produktu.

Jeżeli z jakiegoś powodu potrzebujesz maty szybciej niż jest to podane w informacji na stronie to napisz do nas, a zobaczymy co da się zrobić :)

 

W naszym sklepie można znaleźć różne modele mat węchowych, które wykonywane są z różnych materiałów. Poniżej szczegółowe informacje:

Mata Węchowa szyta STANDARD wykonana jest  podstawy z filcu oraz pasków z materiału polarowego. Do przyszywania pasków stosujemy mocne nici kaletnicze.

Mata Węchowa szyta SUPER wykonana jest  podstawy z filcu oraz pasków z materiału polarowego lub piankowego (w zależności od wybranego modelu). Do przyszywania pasków stosujemy mocne nici kaletnicze.

Mata Węchowa szyta PREMIUM wykonana jest z szytej podstawy z antypoślizgowym spodem oraz pasków z materiału polarowego. Do przyszywania pasków stosujemy mocne nici kaletnicze.

Wszystkie nasze maty wykonane są z materiałów najwyższej jakości. Dokładamy wszelkiej uwagi, żeby każdy nasz produkt był jak najlepszy!

W matach węchowych oraz aktywnościach związanych z węchem najlepsze jest to, że są dla każdego. Korzystanie z nosa jest naturalne dla naszych psów i kotów, więc tego typu zabawa jest idealna dla nich.

Niektóre psiaki lub kociaki na samym początku mogą nie rozumieć zabawy, szczególnie jeśli od młodego wieku były uczone głównie zabaw fizycznych (szarpanie, przeciąganie się). Wystarczy jednak pokazać na czym polega aktywność, a na pewno pokocha swoją matę węchową :)
Maty węchowe mają wiele korzyści. O możliwościach przeczytasz w artykułach na naszym blogu, na przykład tutaj: https://matywechowe.pl/maty-wechowe-info/

 

Oczywiście, że mogą! Mata węchowa to idealna aktywność dla psów i kotów starszych lub w okresie rekonwalescencji. Zabawa nie wymaga dużej siły, ani energii, dzięki czemu jest idealna dla każdego. Matą węchową mogą się bawić także psy i koty głuche lub niewidome.

Nasze maty węchowe wykonane są z materiałów najwyższej jakości i jesteśmy pewni ich wytrzymałości. Nie da się jednak ukryć, że jak pies chce coś zniszczyć to to zrobi. Niektóre