Nosework

Czym jest Nosework?

Nosework to niesamowity i zyskujący coraz większą popularność sport kynologiczny, w którym celem jest znalezienie i zaznaczenie konkretnego zapachu przez psa. Cała zabawa wywodzi się z pracy psów policyjnych wyszukujących przy pomocy nosa materiałów wybuchowych i innych niedozwolonych środków.

Zabawa polega na schowaniu próbki zapachowej (np.: w specjalnym pudełku) oraz zachęcenia psa, aby ją znalazł i powiadomił o tym przewodnika. Oczywiście to tylko początki – w późniejszych etapach dochodzi wiele utrudnień np.: inne, rozpraszające zapachy lub zmiana otoczenia, w którym trzeba znaleźć próbkę.Węszenie jest dla psów czymś całkowicie naturalnym i dlatego ten sport jest tak angażujący oraz satysfakcjonujący. Nie ma nic lepszego niż obserwowanie pewnego siebie psa, który wykorzystuje cały swój potencjał podczas pracy.

Dla kogo jest Nosework?

Najlepsze w Nosework jest to, że to sport dla każdego psa – bez względu na rasę czy wielkość. Nosework jest szczególnie polecany dla psów starszych, szczeniąt, z dużą ilością energii oraz z małą pewnością siebie.
Ten sport jest również dla psów po urazach, które potrzebują dodatkowej stymulacji zanim wrócą do pełni sił. Przy zachowaniu szczególnej uwagi ćwiczyć można również z psami, które mają problemy ze słuchem lub wzrokiem.

Dlaczego warto ćwiczyć Nosework?

Ponieważ praca węchowa z psem to ogromna ilość zalet – pobudza naturalne instynkty, zapewnia nowe bodźce, stymuluje intelektualnie, męczy, relaksuje i po prostu uszczęśliwia. Wspólna zabawa z psem buduje więź i polepsza komunikację, a poza tym – to po prostu świetna zabawa.

Nosework brzmi interesująco, prawda?

W naszym sklepie dostępny jest Nosework kit- zestaw podstawowy, który zawiera wszystko czego potrzebujesz, aby zacząć swoją przygodę z tym sportem węchowym. Więcej informacji na temat szkolenie, przygotowywania próbek zapachowych oraz ogólnie nosework znajdziesz na naszym blogu. Zapraszamy!

Nosework kit – zestaw podstawowy

199.00 

Czas realizacji: do 10 dni
Do każdego zamówienia dodajemy w prezencie zestaw przepysznych przysmaków od Fish4Dogs Polska.

Nosework kit – zestaw podstawowy to wszystko czego potrzebujesz, aby rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną kynologiczną. Czym jest nosework? To zyskująca coraz większą popularność dyscyplina kynologiczna, która polega na wykorzystaniu psiego nosa w celu znalezienia ukrytych próbek zapachowych.

Opis

Nosework kit – zestaw podstawowy zawiera wszystkie elementy, które są niezbędne do rozpoczęcia treningu nosework. Zestaw został wykonany w taki sposób, aby odpowiadał wymaganiom stowarzyszenia Nosework Polska, dzięki czemu może zostać wykorzystany do ćwiczeń pod kątem wzięcia udziału w egzaminach oraz zawodach organizowanych przez to stowarzyszenie. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, aby dostosować go do wymogów innych organizacji (wystarczy wymienić olejki zapachowe na te, które są wymagane).

Poza olejkami zapachowymi w zestawie znajduje się przede wszystkim wytrzymała, hermetyczna skrzyneczka, która umożliwia bezpieczne przechowywanie próbek zapachowych. To rozwiązanie pozwala mieć poszczególne elementy zawsze pod ręką, aby móc rozpocząć ćwiczenia ze swoim psem. W zestawie znajdziesz również wszystko, co niezbędne do przygotowania własnych próbek zapachowych wraz z instrukcją. Oczywiście próbki trzeba jakoś wykorzystać – w skrzynce są również pudełka z otworami wentylacyjnymi, które wykorzystywane są do treningu z psem.

Z naszym zestawem cały proces przygotowania do nosework jest przyjemny i prosty!

Więcej informacji na temat nosework, przygotowywania próbek oraz samego treningu znajdziesz na naszym blogu. Zapraszamy!

Nosework kit – zestaw podstawowy zawiera:
1x hermetyczną skrzyneczkę do przechowywania wszystkich akcesoriów
3x olejki zapachowe 5 ml (pomarańcza, cynamon, goździki)
3x słoiczki do przechowywania próbek
3x pudełeczka z otworami do treningu
Dodatkowe elementy: rękawiczki gumowe, patyczki i płatki bawełniane, woreczek strunowy

Termin realizacji wynosi do 10 dni. Więcej szczegółów tutaj.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Nosework kit – zestaw podstawowy”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *