O nas

Hej! Poznajmy się lepiej! :)

Jesteśmy małą, rodzinną firmą z trzema niesamowitymi psiakami. Marka Maty Węchowe powstała z naszej fascynacji psami, ich zachowaniem, możliwościami i sposobem bycia. Kochamy psy i nie wyobrażamy sobie życia bez nich :)

Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy inicjatorem ruchu ”matowechowego” w Polsce. Jesteśmy również pierwszym sklepem z matami węchowymi w naszym kraju! Każdego dnia dokładamy najwyższych starań, aby dalej propagować zabawy węchowe wśród psiarzy. Robimy to poprzez serie wpisów informacyjnych, sponsoring nagród w wielu konkursach oraz inne akcje społecznościowe.

Mamy nadzieję, że maty węchowe nie będą tylko chwilowym trendem, ale prawdziwym ”must have” każdego psiarza oraz kociarza. Szczerze wierzymy, że zabawy węchowe to idealna aktywność dla Twojego psa i kota, a mata węchowa to najlepszy sposób, żeby rozpocząć swoją przygodę z węszeniem :)

o nas maty węchowe

Nasze początki – jak zaczynaliśmy

Legion to najlepszy pies na świecie, ale niestety miała duże problemy behawioralne. Głównie była to nadpobudliwość i frustracja, którą często wyładowywała ciągłym szczekaniem i ogólnym zdenerwowaniem. Najgorzej było na spacerach, gdzie ciągle ciągnęła na smyczy. Pojawiła się również agresja smyczowa wobec innych psów. Nie było lekko.

Z naszej strony dokładaliśmy wszelkich starań, aby poprawić naszą sytuację i uspokoić psa. Byli różni szkoleniowcy, behawioryści, zajęcia indywidualne i grupowe, ale niestety wydawało się, że nic na naszą psinę nie działało. Pewnego dnia usłyszeliśmy gdzieś o pozytywnym wpływie zabaw węchowych na psa i od razu się tym tematem zainteresowaliśmy. Naszą uwagę przede wszystkim zwróciło tropienie, ale niestety trudno nam było znaleźć odpowiednie zajęcia z pozorantem. Znaleźliśmy jednak produkt o nazwie ”snuffle mat”, który dostępny był tylko zagranicą. W Polsce niestety nie był dostępny.

Postanowiliśmy, że matę węchową wykonamy dla Legion sami i zobaczymy, czy rzeczywiście będzie to odpowiednie dla naszego psiaka. Pierwsze egzemplarze może nie były idealne, ale pozwoliły nam przetestować koncepcje i okazało się, że jest to strzał w dziesiątkę! Legion pokochała zabawę z matą węchową. Wystarczyło tylko kilka sesji, a ona kładła się zmęczona. Mata węchowa naprawdę nam pomogła i uważamy, że to głównie dzięki niej poradziliśmy sobie z problemami naszego psa.

Zakochaliśmy się w matach węchowych i mamy ogromną słabość do tej zabawy. Dzięki niej udało nam się naprostować naszą relację z psem, załapać jakiś kontakt i zacząć budować pewną więź. Pod koniec 2016 roku w naszym domu pojawił się mały Levi, piesek rasy samoyed. Praktycznie od samego początku uczymy go zabaw węchowych i jego rozwój jest naprawdę wzorowy. Tak samo od początku matami bawi się nasz adopciak Lempo.

Jednak nasze robocze maty węchowe szybko przestały nam wystarczyć i chcieliśmy czegoś lepszego. Niestety pomimo upływu czasu nadal ten produkt nie był dostępny w Polsce. Jednocześnie wraz z rozwojem naszego bloga otrzymywaliśmy coraz więcej pytań od osób, które miały podobny problem ze swoim psem co my. Po wielu naradach postanowiliśmy, że ”wchodzimy w to” i sami będziemy oferować maty węchowe.

Przez wiele miesięcy dopracowywaliśmy nasz finalny produkt, rozmawialiśmy z dostawcami, wybieraliśmy najlepsze materiały oraz dopinaliśmy koncepcję całego sklepu. Wynik naszej pracy widzicie właśnie teraz!

mata węchowa dla psa o nas

Maty węchowe – co dalej?

To wszystko nie oznacza jednak, że już wszystko zrobione i koniec. Cały czas się rozwijamy i chcemy być lepsi. Bierzemy udział w akcjach społecznych i charytatywnych. Wspieramy psiaki w schroniskach, przekazujemy maty na bazarki, sponsorujemy zawody i wiele innych.

Dzięki Wam udało nam się osiągnąć bardzo wiele, a nasze maty zdobyły uznanie w całym kraju. Mieliśmy na przykład przyjemność móc napisać artykuł dla magazynu Pies Rasowy. Nasze maty były również prezentowane w telewizji w programie Pani Gadżet.

Zainteresowanie matami węchowymi pozytywnie nas zaskoczyło. Każdego dnia przesyłacie nam zdjęcia swoich fantastycznych psiaków, które szczęśliwe odkrywają zabawy węchowe. Dostajemy od Was również cudowne opinie (niektóre można przeczytać tutaj). Nasza społeczność fanów mat węchowych rośnie coraz silniejsza, a dzięki temu świadomość o aktywności węchowej ma szansę dotrzeć do kolejnych osób.

Dziękujemy, że jesteście z nami!