Naturalne gryzaki i smakołyki dla psa - Maty Węchowe

Naturalne gryzaki i smakołyki dla psa

Naturalne gryzaki i smakołyki dla psa to świetny typ produktów, z których warto korzystać. Zapewniają sporo korzyści, między innymi zajmują psa, są zdrowe, pomagają utrzymać zęby w czystości (gryzaki) lub umożliwiają efektywny trening z psem (smakołyki).

W dzisiejszym artykule przedstawimy zalety naturalnych gryzaków i smakołyków, mamy nadzieję, że przedstawione tu informacje okażą się przydatne. Zapraszamy do czytania!

Po co naturalne gryzaki dla psa?

Wiele psów ma potrzebę gryzienia, ale niestety nie zawsze opiekun pozwala ją realizować swojemu pupilowi. Brak naturalnych gryzaków lub zabawek, na których można ”wypróbować” zęby może skutkować próbami niszczenia mebli lub innych przedmiotów.

naturalne gryzaki i przysmaki dla psa

Naturalne gryzaki szczególnie dobrze sprawdzają się do realizacji takich potrzeb. Pysznie smakują i pięknie pachną, dzięki czemu zachęcają psa. Ich struktura jest odpowiednia, a dostępne są nawet różne poziomy twardości.

Kolejną korzyścią jest czyszczenie zębów z kamienia. To bardzo ważne, ponieważ sporo psów ma problemy natury dentystycznej. Stosowanie gryzaków ułatwia utrzymanie zębów w dobrym stanie, a dodatkowo pozytywnie wpływa na jakość oddechu psiaka.

Na rynku można znaleźć wiele różnych gryzaków. Rogi, kopyta, uszy, skóry. Wybór jest naprawdę duży. Każdy psiak jest inny, więc warto spróbować różnych rzeczy i zobaczyć, co najbardziej przypadnie pupilowi do gustu. Sami najchętniej stosujemy suszone skóry. Są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu łatwo dobrać taki pod wielkość psa. Zajmują psa naprawdę  na długo – w zależności od rozmiaru nawet na godzinę.

W naszym sklepie można znaleźć między innymi suszone skóry wołowe oraz z jelenia. Wołowe są twardsze, więc najlepiej sprawdzą się u większych psów. Naturalna suszona skóra z jelenia natomiast jest trochę mniej twarda, a dodatkowo ma mało tłuszczu, więc również taka przekąska jest mniej kaloryczna :)

Dla mniejszych lub młodszych psiaków idealnie sprawdzą się suszone uszy królicze.

Naturalne przysmaki dla psa

Przysmaki to świetny sposób na trening z psem. To wspaniały motywator i nagroda, która zachęci do dalszej pracy. To również pyszna przekąska, a wszyscy dobrze wiemy, że wiele psiaków uwielbia sobie coś przegryźć między posiłkami.

Naturalne przysmaki mają tę przewagę, że wykonywane są z naprawdę wysokiej jakości składników – takich samych, jakie oczekiwalibyśmy w jedzeniu dla ludzi. Nie ma tu mączek lub wypełniaczy, a większość przysmaku składa się z pełnowartościowego mięsa, zdrowych warzyw i ziół. Również sam proces wykonywania takich przysmaków zapewnia lepsze zachowanie wartości odżywczych.

przysmaki dla psa marchew

Przysmaki dla psa można wykorzystać na wiele sposobów. Najbardziej powszechnym jest właśnie jako nagroda podczas nauki lub treningów. Takie produkty sprawdzą się znakomicie również do wypełnienia zabawek na przysmaki. Oczywiście świetnie sprawdzą się też w macie węchowej, do czego bardzo zachęcamy. Zabawy węchowe są świetne i mają mnóstwo zalet, a zastosowanie zdrowych i naturalnych przysmaków w macie jeszcze bardziej zachęci psiaka do korzystania z zabawki.

Sami często korzystamy w naszych sesjach węchowych z mięsnych ciastek dla psa. Mają formę podłużnych pasków, które bardzo łatwo można połamać na mniejsze kawałki. Dzięki temu można je poporcjować na takie części, które będzie najwygodniej znaleźć psu.

Pamiętajmy również, że naturalne przysmaki można zrobić samemu – wiele psów uwielbia warzywa, więc wystarczy pokroić taką marchewkę i już mamy ciekawy sposób na przekąskę. Nie tylko jest smaczna i zdrowa, ale również niskokaloryczna :)