Schronisko w Korabiewicach - podsumowanie akcji - Maty Węchowe

Schronisko w Korabiewicach – podsumowanie akcji

Schronisko w Korabiewicach to wspaniałe miejsce, które ciągle daje z siebie wszystko. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, jak działają i jakie mają fantastyczne podejście do zwierząt. Jeżeli ktoś ma możliwość to naprawdę polecamy zobaczyć. Zapraszamy również na ich stronę: https://schronisko.info.pl. Chcieliśmy im pomóc, więc postanowiliśmy zorganizować naszą pierwszą akcję charytatywną. Dzisiaj podsumujemy całość – naszym zdaniem jest sukces!

W naszym kraju działa wiele wspaniałych miejsc, a schroniska takie jak Korabiewice utrzymują się w całości z pieniędzy, które przekazywane są od prywatnych osób lub firm. Wkładają w swoją pracę wszystko co mają, ale często potrzebna jest dodatkowa pomoc.

Charytatywna Mata Węchowa

Nasza akcja trwała od lutego i zakończyła się ostatniego kwietnia. Przez 3 miesiące w sprzedaży dostępna była charytatywna mata węchowa ”Daj Głos” oraz specjalny szarpak polarowy. Każdego miesiąca przekazywaliśmy 10% ze sprzedaży tej maty oraz całość ze sprzedaży szarpaków do schroniska w Korabiewicach.

Przed rozpoczęciem akcji skontaktowaliśmy się ze schroniskiem, aby ustalić czego potrzebują. Zależało nam, żeby zbierać na konkretny cel, a przy okazji zwiększyć świadomość o potrzebach tego typu miejsc. Korabki prosiły o zbiórkę na leki, które są po prostu niezbędne. W schroniskach często przebywają starsze i chore psiaki, które poza podstawowymi elementami jak schronienie i jedzenie potrzebują również stałej opieki weterynaryjnej.

Otrzymaliśmy nawet taką schroniskową listę, która wskazuje jakie psiaki potrzebują leków.

schronisko leki

Nasza akcja zakładała przede wszystkim zbiórkę na zakup leków Euthyrox oraz Cardisure dla psiaka chorującego na serce.

Akcja charytatywna dla schroniska w Korabiewicach – podsumowanie

W kwietniu udało nam się uzbierać dokładnie 123,3 zł. Od siebie dodajemy do równego, czyli razem mamy 150 zł. W pierwszym miesiącu zebraliśmy 400 zł, a w kolejnym 350 zł. Cała zebrana kwota to: 900 zł.

Naszym zdaniem to ogromny sukces. To nasza pierwsza tego typu akcja, więc nie wiedzieliśmy nawet jakiej kwoty możemy się spodziewać. Jesteśmy pewni, że ta kwota pozwoli kupić sporo leków i odciąży lekko schronisko. Oczywiście to tylko kropla w morzu potrzeb, bo schroniska utrzymujące się z prywatnych funduszy darczyńców zawsze mają wydatki i sporo stresu, jak zorganizować na to pieniądze.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję! Kupując maty i szarpaki, udostępniając lub po prostu dobrym słowem. Dziękujemy również podcastowi Daj Głos, który był ogromną pomocą i partnerem tej akcji. Wszyscy jesteście super!