Światowy Dzień Zwierząt - Maty Węchowe

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt obchodzi się czwartego października, a ustanowiony został w 1931 roku. 4 października  rozpoczyna również Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10 października. W naszym kraju ten dzień po raz pierwszy został zorganizowany w 1993 roku.

Światowy Dzień Zwierząt ma na celu zmianę myślenia człowieka na temat naszych przyjaciół oraz szerzenie świadomości, że zwierzęta to istota żywa, a nie rzecz. Mają swoje prawa i potrzeby, a człowiek powinien je szanować. W ostatnich latach można zauważyć pewne zmiany, które mają na celu polepszyć życie zwierząt. W Polsce pojawiła się między innymi ustawa zwiększająca kary za znęcanie się.

Można również zauważyć większą świadomość wśród opiekunów. Pozytywne metody szkoleniowe ciągle zyskują popularność, chcemy wiedzieć więcej o naszym psie i kocie oraz interesujemy się ich potrzebami. Na rynku pojawiają się coraz lepsze i zdrowsze karmy, co jest odpowiedzią na wyższe wymagania opiekunów zwierząt. Również usługi weterynaryjne są na wyższym poziomie jakości, a wiedza o konieczności regularnych badań jest większa niż kiedykolwiek.

Nawet stosowane przez nas słownictwo się zmienia, co jest wynikiem zwiększającego się szacunku do zwierząt. Kiedyś ”właściciel”, dzisiaj ”opiekun”.

Stajemy się również bardziej świadomi potrzeb naszych przyjaciół. Częściej stawiamy na aktywność psychiczną, w której skupiamy się na rozwoju umysłowym. Wszystkie te zmiany sprawiają, że w kwestii szacunku do zwierząt możemy patrzeć na przyszłość optymistycznie. I tego właśnie wszystkim życzymy – sobie i naszym zwierzakom. Lepszego życia.

Światowy Dzień Zwierząt

Z okazji dnia zwierząt przygotowaliśmy dla Was promocję na wszystkie nasze maty węchowe. Do 6 października do północy maty węchowe w naszym sklepie są tańsze o 10%.

światowy dzień zwierząt mata węchowa