Czy pies może jeść krewetki? - Maty Węchowe Czy krewetki są zdrowe?

Czy pies może jeść krewetki?

Czy pies może jeść krewetki? To bardzo ciekawe pytanie. Krewetki uchodzą za bardzo smaczne i zdrowe jedzenie, które zawiera wiele cennych witamin i minerałów. Na rynku pojawia się coraz więcej psich produktów, które krewetki zawierają, dlatego wielu opiekunów zastanawia się czy na pewno jest to zdrowe rozwiązanie również dla psa.

Czy pies może jeść krewetki?

Czy Twój pies może jeść krewetki? Tak, ale wyłącznie po przygotowaniu. Krewetki zawierają mnóstwo wartości odżywczych, dzięki czemu przez wielu uważane są za tzw. Super Food. W krewetkach znajdziemy między innymi witaminy A, E, D, K, C, Kobalaminę, Niacynę, Fluor, Magnez, Cynk, Żelazo, Wapń, Tryptofan, Astaksantynę i wiele więcej.

Krewetki to również bogate źródło białka, a jednocześnie nie zawierają dużej ilości tłuszczu. To na pewno cenny dodatek do psiej diety.

czy pies może jeść krewetki

Przed podaniem psu krewetek trzeba jednak pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim nie powinno się karmić psa surowymi krewetkami. Surowe krewetki mogą być źródłem bakterii chorobotwórczych takich jak salmonella lub listeria. Ugotowanie krewetek jednak całkowicie eliminuje ten problem, dlatego przygotowane krewetki są zupełnie zdrowe psa.

Kolejna rzecz, o której warto pamiętać – psom nie podajemy krewetek przyrządzonych dla człowieka, szczególnie mocno przyprawionych lub z ostrymi sosami. Krewetki są zdrowe dla psa, ale powinny być przygotowane specjalnie pod psa, bez dodatkowych przypraw.

Przysmaki z krewetkami dla psa

Przysmaki z krewetkami, które możemy znaleźć na rynku są dla psa całkowicie bezpieczne i bardzo zdrowe. Na pewno warto rozważyć dodanie takich do swojego ”repertuaru” psich nagród. W naszym sklepie można znaleźć fantastyczne smakołyki ICEPAW Garnelen, które zawierają mięso białej ryby oraz krewetki. To pyszny przysmak, który idealnie sprawdzi się jako nagroda podczas treningów lub przekąska między posiłkami.