Mata do lizania dla psa i kota - świetna zabawa! - Maty Węchowe

Mata do lizania dla psa i kota – świetna zabawa!

Mata do lizania dla psa i kota to świetna zabawa, która ma mnóstwo ciekawych oraz praktycznych zastosowań. Daje przyjacielowi zabawę i przyjemną rozrywkę, więc sprawdzi się, kiedy potrzebujemy trochę czasu dla siebie. Zabawa z matą do lizania sprawdzi się również przy różnych problemach. Między innymi przy stresie lub zabiegach pielęgnacyjnych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do przeczytania tego artykułu!

Zapraszamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu, gdzie można znaleźć różne modele mat do lizania! Na przykład w kształcie łapki :)

Mata do lizania dla psa i kota – jak działa?

Mata do lizania dla psa i kota jest bardzo prosta w swoim działaniu. Wystarczy rozsmarować ulubione jedzenie pupila w formie pasty lub kremu na strukturze maty i można zaczynać.

mata do lizania

Jakie jedzenie będzie najlepsze do zastosowania w macie do lizania? Możliwości jest naprawdę sporo. Mogą to być własnoręcznie przygotowane przekąski – zblendowane warzywa lub zmielone mięso w formie pasztetu. Mogą to być również komercyjne produkty – mokra karma albo specjalne pasty dla psa i kota.

Struktura maty do lizania została specjalnie zaprojektowana do współpracy z tego typu przysmakami, więc rozsmarowanie ich nie powinno być problemem. Tak przygotowaną matę możemy zaproponować psu lub kotu do zabawy.

Zabawkę można zastosować w różnej formie – najczęściej kładzie się ją na podłodze w taki sposób, aby pupil miał do niej swobodny dostęp z każdej strony. Niektóre modele mat posiadają przyssawki, które jeszcze bardziej rozszerzają nasze możliwości. Taką matę możemy przyczepić do płaskiej powierzchni na ścianie (np: do kabiny prysznicowej lub kafelek ściennych w łazience).

Zadaniem psa lub kota jest wylizanie całego jedzenia z maty. Zabawa jest bardzo prosta, ale również bardzo absorbująca.

mata do lizania dla psa i kota

Mata do lizania dla psa i kota – jakie korzyści?

Mata do lizania dla psa i kota daje mnóstwo korzyści. Przede wszystkim świetnie współdziała i uzupełnia zabawę z matą węchową. Mata węchowa zajmuje pupila, daje mnóstwo zabawy, stymuluje umysłowo oraz pomaga w problemach behawioralnych. Mata do lizania również zajmuje i daje zabawę, ale dodatkowo pomaga przy zabiegach pielęgnacyjnych i pozytywnie wpływa na higienę jamy ustnej. Te dwa produkty dobrze się uzupełniają, a razem stanowią naprawdę świetne połączenie dla każdego.

Mata do lizania posiada specjalną strukturę, która masuje język podczas wylizywania jedzenia. Poza samą przyjemnością z zabawy mamy również zalety praktyczne: wypustki i rowki maty działają oczyszczająco na język, stymulują wydzielanie śliny oraz wspierają higienę jamy ustnej.

Samo lizanie to czynność, która działa uspokajająco, więc mata do lizania to idealny produkt na zredukowanie stresu wywołanego nieprzyjemną sytuacją jak wizyta u weterynarza, burza lub podczas lęku separacyjnego. Mata do lizania świetnie sprawdzi się w sytuacji, kiedy musimy zostawić pupila samego. Zabawa z matą zajmie czas, da ciekawej rozrywki i zrelaksuje w trakcie rozłąki. Tak naprawdę matę można zastosować w każdej stresującej sytuacji. Sprawdzi się również u pupila, który ma problemy z emocjami, nadpobudliwością i jest cały czas spięty.

Mata świetnie działa również u pupila, który nie lubi zabiegów pielęgnacyjnych. Podczas wylizywania maty łatwiej nam będzie go wykąpać lub wyczesać. Szczególnie jeśli mata posiada przyssawki – idealnie sprawdzają się do przyczepienia jej do ścian łazienki, kabiny lub wanny, co ułatwi wszystkie zabiegi.

Nasze psy niestety nie mają cierpliwości do czesania, ale z matą do lizania łatwiej im wytrzymać cały proces szczotkowania.

Zapraszamy do naszego sklepu

W naszym sklepie można znaleźć matę do lizania w ciekawych kształtach i strukturach.  Niektóre modele dodatkowo posiadają przyssawki. Maty wykonane są z silikonu, więc łatwo można je utrzymać w czystości – chociażby myjąc w zmywarce. Matę do lizania można także zamrozić po wysmarowaniu jedzeniem, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w trakcie gorących dni.