Wyprawka dla szczeniaka - to warto mieć! - Maty Węchowe

Wyprawka dla szczeniaka – to warto mieć!

Wyprawka dla szczeniaka to bardzo ważna sprawa dla każdego przyszłego opiekuna psa. Dzięki wyprawce będziemy mieli wszystko co niezbędne, a my będziemy mogli skupić się już na naszym małym przyjacielu. Wyprawkę dla szczeniaka warto skompletować wcześniej, żeby nie robić zakupów na ostatnią chwilę.

W tym wpisie przedstawimy, co naszym zdaniem powinno znaleźć się w pakiecie startowym – niezbędne produkty, które pozwolą nam przygotować się na psiaka.

Wyprawka dla szczeniaka – co najważniejsze?

Na pewno jednym z ważniejszych elementów jest jedzenie. To właśnie od dobrej diety w dużym stopniu będzie zależało zdrowie i samopoczucie naszego psiaka. Jeżeli kupujemy szczeniaka od hodowcy to zazwyczaj dostajemy karmy na kilka pierwszych dni, ale powinniśmy jak najszybciej kupić docelową karmę.

wyprawka dla szczeniaka pies

Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów. Naprawdę polecamy zainteresować się kwestią diety i postawić na karmy wysokiej jakości. Podstawą jest czytanie składu karmy – dobra karma powinna mieć powyżej 50% mięsa, nie zawierać zbóż ani sztucznych dodatków i konserwantów.

Do jedzenia oczywiście niezbędna będzie również miska. U nas najlepiej sprawdzają się cięższe, ceramiczne, ale wybór jest dowolny. Potrzebne będą minimum 2 miski – na wodę i jedzenie.

Z podstawowych elementów wymienimy także legowisko. Warto pokazać szczeniakowi, że ma własne miejsce, gdzie może czuć się bezpiecznie. To w legowisku będzie mógł odpocząć lub zbierać swoje zabawki. Na rynku znajdziemy mnóstwo różnych legowisk – wybierzmy takie, które naszym zdaniem będzie wygodne. Rada od nas – dla szczeniaka nie wybierajmy od razu docelowego legowiska. Jak podrośnie to na pewno będzie potrzebne nowe. Warto również zdecydować się na początku na produkt z materiału łatwego w czyszczeniu.

Szczeniaki niestety miewają problemy z załatwianiem się w domu – wpadki się zdarzają. Z tego powodu naszą radą jest kupno mat treningowych – są to specjalne produkty, które pomagają w nauce załatwiania się. Warto się tym zainteresować.

Akcesoria spacerowe

Pierwsze spacery ze szczeniakiem to świetna przygoda. Z tego powodu wyprawka dla szczeniaka musi koniecznie zawierać akcesoria spacerowe. Potrzebujemy przede wszystkim szelek lub obroży. Kolorystyka i materiał zależne są od naszych preferencji, ale na pewno warto zwrócić uwagę na porządne zapięcia, które będą gwarantowały bezpieczeństwo podczas wyjścia.

wyprawka dla szczeniaka akcesoria

W wyprawce powinny znaleźć się także smycze – najlepiej zdecydować się na jedną krótką tzw. miejską oraz dłuższą. Krótka będzie wygodna na krótsze spacery i do nauki chodzenia na smyczy. Dłuższa da komfort podczas dłuższego wyjścia, a również pozwoli psu na więcej swobody. Naszym zdaniem świetnym rozwiązaniem jest długa linka treningowa o długości 15-20 metrów. Pozwoli szczeniakowi się wybiegać, ale jednocześnie da nam nad nim kontrolę. Maluch jeszcze nie zawsze będzie przychodził na zawołanie, więc puszczanie go luzem mogłoby być niebezpieczne.

Zabawki dla szczeniaka

Szczeniaki są z natury bardzo ciekawskie, a dodatkowo mają mnóstwo energii. Warto wykorzystać to w pozytywny sposób. Maluchy szybko uczą się poprzez zabawę, a sama zabawa daje również mnóstwo korzyści.

Na rynku znajdziemy tysiące różnych zabawek, ale naszym zdaniem warto wybrać takie, które mają też praktyczne zastosowanie. Przykładowo świetnym wyborem są szarpaki, ponieważ mają wiele zastosowań. Szarpaka można użyć do przeciągania i szarpania, ale również do nauki aportu lub zastosować go przy szkoleniu posłuszeństwa. Dodatkowo szarpanie to świetna zabawa, która pomaga zwiększyć więź między psem, a opiekunem.

Naturalnie naszym wyborem będą maty węchowe, które naszym zdaniem sprawdzają się fantastycznie dla szczeniaka. Węch jest najważniejszym zmysłem dla malucha – to również jeden z pierwszych zmysłów, który kształtuje się u psiaka po urodzeniu. Korzystanie z noska jest więc całkowicie naturalne i warto to wykorzystać.

wyprawka dla psa mata węchowa

Zabawa węchowa daje mnóstwo radości, ale również uczy psa samodzielności, zwiększa pewność siebie, stymuluje psychicznie i uspokaja. Sprawdzi się więc świetnie u małego psa.

Ciekawą zabawką, którą wyprawka dla szczeniaka powinna zawierać są maty do lizania. Lizanie również działa uspokajająco, a dodatkowo pozytywnie wpływa na higienę pyszczka. Wypustki w tej zabawce pomagają usuwać bakterie i resztki jedzenia z języka oraz stymulują produkcję śliny, co wspomaga czyszczenie zębów i dziąseł.

Mata do lizania sprawdzi się również świetnie do przyzwyczajania do pielęgnacji. Psiak będzie zajęty lizaniem, a my możemy spokojnie go czesać lub wykonywać inne zabiegi.

Maty węchowe, szarpaki i maty do lizania można znaleźć w naszym sklepie. Zapraszamy!

Wyprawka dla szczeniaka -pielęgnacja

Wyprawka dla szczeniaka może zawierać wiele elementów – im bardziej przygotowani jesteśmy tym lepiej. Z rzeczy, o których wiele osób zapomina możemy wymienić na pewno ręcznik dla psa, który sprawdzi się do wytarcia psa po spacerze w deszczowy dzień. Najlepsze są specjalne ręczniki, które szybko wysychają.

Oczywiście warto również akcesoria do pielęgnacji psiaka. Ręcznik do kąpieli, delikatne szczotki dla szczeniaków, naturalne szampony i obcążki do obcinania pazurków. Koniecznie powinniśmy kupić również kleszczołapki w różnych rozmiarach, żebyśmy mogli wyciągnąć ewentualne kleszcze. Wiele osób boi się robić to samodzielnie, ale zupełnie niepotrzebnie – to całkiem proste. Jeśli nie jesteśmy pewni to pierwszy raz możemy pójść do znajomego weterynarza i poprosić o pokazanie jak zrobić to dobrze.