Piszczące zabawki dla psa - czy to dobry pomysł? - Maty Węchowe

Piszczące zabawki dla psa – czy to dobry pomysł?

Piszczące zabawki dla psa to produkty, które często związane są z różnymi mitami. W związku z tym opiekunowie psiaków nie zawsze wiedzą czy tego typu zabawki to dobry pomysł. Przede wszystkim warto zawsze pamiętać, że zabawkę najlepiej dobierać do swojego psiaka. Kwestia ewentualnych porad ”z internetu” powinna mieć drugorzędne znaczenie. Jeżeli Twój psiak lubi daną formę zabawy i nie wiąże się ona z negatywnymi skutkami to jak najbardziej warto się nią bawić.

Jednak nawet najbardziej polecana zabawka, jeżeli będzie wpływać negatywnie na psiaka to powinna być unikana. Z tego powodu najlepiej próbować różnych zabawek, form, faktur z naszym psem. Dzięki temu zobaczymy co jest dla nas dobre, a co nie. Dobór zabawki to przede wszystkim kwestia preferencji. Nie tylko psiaka, ale również opiekuna.

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi zabawkami dla psa (również piszczącymi) w naszym sklepie :) Wybieramy wyłącznie najlepsze produkty dla psiaków!

Piszczące zabawki dla psa – dobry pomysł?

Naszym zdaniem każda zabawka, która dostarcza psu i nam radości, będzie dobrym pomysłem. Każdy pies jest inny i ma swoje preferencje. Tylko próbując z przyjacielem nowych rzeczy odkryjemy co lubimy, a co nie.

Piszczące zabawki, a także wszystkie zabawki dźwiękowe to świetny pomysł na zainteresowanie psiaka, który do tej pory nie przepadał za innymi zabawkami. Piszczałki mają różne tony, a sama zabawa jest dla psa bardziej dynamiczna, a dzięki temu bardziej stymulująca.

piszcząca zabawka dla psa

Na rynku możemy znaleźć różne produkty, co na pewno pozwoli wybrać idealną zabawkę dla siebie. Różne piszczałki mają również różne dźwięki. Łatwo wybierzemy więc zabawkę, której dźwięk będzie nam odpowiadał. Osobiście uwielbiamy zabawki z piszczałką od Outward Hound. Ich wąż to u naszych psiaków prawdziwy hit! Fantastyczną sprawą w tych zabawkach jest specjalna budowa piszczałki, która wydaje dźwięki nawet po przebiciu psim zębem.

Jeżeli szukasz mniejszej, piszczącej zabawki to świetnie sprawdzi się taki słodki Waleczny Prosiaczek. W naszym sklepie znajdziesz również Walecznego Pingwinka i Walecznego Szczeniaczka :) Zabawa tego typu produktami to prawdziwa frajda dla psiaka, ale również dla opiekuna. Te zabawki są bardzo uniwersalne. Można je wykorzystać jako szarpak, do dzikiej gonitwy za zabawką albo jako aport. Psiaki kochają również przytulać się do takich zabawek.

Piszczące zabawki – kiedy lepiej unikać?

Nie ma zabawki, która byłaby idealna dla każdego psa. Psiaki są różne i mają swoje preferencje. Wybierając zabawkę dla psa warto również spojrzeć na istniejące problemy behawioralne i temperament naszego przyjaciela. Przykładowo jeżeli wiemy, że nasz psiak ma problemy z nadpobudliwością i kontrolą emocji to lepiej skupić się na innych aktywnościach. Zabawki dźwiękowe mogą takiego psiaka niepotrzebnie bardziej nakręcać. Najlepszą zabawą dla nadpobudliwego psa naszym zdaniem będzie uspokajająca sesja z matą węchowa.

Zabawka z piszczałką może być również złym pomysłem dla psiaka, który ma tendencję do uzależnienia się od powtarzalnej zabawy. Niektóre psiaki szybko ”wkręcają” się w zabawy takie jak aportowanie. Polega to na tym, że pies wciąż domaga się powtórzenia czynności. Jest to nieprzyjemne dla opiekuna, a na dłuższą metę niezdrowe dla samego psiaka. Jednak w tym przypadku odradza się w ogóle danej aktywności – bez względu czy stosujemy zabawkę z piszczałką czy standardową. Nadal wybór piszczącej zabawki będzie dobrym pomysłem, o ile nie będziemy jej wykorzystywać do uzależniającej psa zabawy.

Jednak jeśli nasz psiak nie ma problemów z emocjami lub uzależnieniem od powtarzalnej zabawy to jak najbardziej warto spróbować piszczącej zabawki dla psa.

Piszczące zabawki dla psa – ciąża urojona?

Piszczące zabawki dla psa wydają się świetnym pomysłem. Są kolorowe, ciekawe i wydają interesujące dźwięki. Jednak w wielu miejscach można spotkać się z obawami, jeżeli chodzi o tego typu produkty. Przede wszystkim obawy odnoszą się do suczek i potencjalnemu zagrożeniu ciążą urojoną.

Ciąża urojona to niebezpieczne i nieprzyjemne zjawsko. Psychicznie i fizycznie może objawiać się jak prawdziwej ciąży. Psiak zaczyna się dziwnie zachowywać, a organizm produkuje nadmiar hormonów. Czasami można spotkać się ze stwierdzeniem, że piszczące zabawki mogą powodować to zjawisko, ale prawda jest bardziej skomplikowana.

Ciąża urojona jest wynikiem wielu czynników. Generalnie chodzi o pewną delikatność psa i stan psychiczny. Przykładowo pojawienie się w domu nowego szczeniaka lub małego kociaka może spowodować u naszej suczki tak silny instynkt macierzyński, że będzie chciała malucha wychowywać. Organizm będzie podążał za tymi silnymi emocjami i w efekcie pojawi się ciąża urojona. Podobnie może być jeżeli nasza suczka ma mocny kontakt z inną suczką, która jest w rzeczywistej ciąży.

Powodem ciąży urojonej może być także zakończenie terapii hormonalnej, zaburzenia tarczycy lub inne problemy zdrowotne. Często ciąża urojona jest efektem pewnego zaniedbania psychicznego naszej suczki. Pies jest znudzony, ma brak pobudzenia i możliwości zaangażowania się umysłowo. To wszystko może spowodować pogorszenie się stanu psychicznego naszego przyjaciela, a w efekcie może to doprowadzić do ciąży urojonej.

Jeżeli nasz psiak ma tendencję do ciąży urojonej to jak najbardziej odradza się zabawki piszczące (ale również wszystkie przypominające zwierzątka, pluszowe, miłe i przyjemne), ponieważ mogą potęgować zjawisko.

zabawka z piszczałką dla psa

Piszczące zabawki dla psa – dobry pomysł!

Piszczące zabawki dla psa to naprawdę dobry pomysł i na pewno warto ich spróbować. Nie ma jednak zabawki ”dla każdego”, więc próbując różnych zabawek i aktywności powoli dochodzi się do poznawania preferencji naszego przyjaciela. Może Twój pies będzie królem frisbee albo miłośnikiem aportów? Być może najlepszą zabawą będzie sesja z matą węchową? A może największą miłością będą właśnie zabawki dźwiękowe? A może… może Twój psiak będzie uwielbiał wszystkie zabawki, czego każdemu życzymy. Spróbuj i się przekonaj :)