Szarpak polarowy dla psa - dlaczego warto wybrać ten model?

Szarpak polarowy dla psa – dlaczego warto wybrać ten model?

Szarpak polarowy dla psa to fantastyczna zabawka, której na pewno warto spróbować. Ten model wyróżnia się na tle innych swoją wytrzymałością, miękkością oraz amortyzacją. Wiele psiaków uwielbia szarpaki polarowe. Można je bez problemu stosować nawet u bardzo młodych psiaków, dlatego często wybierane są także dla szczeniaczków. Zapraszamy do przeczytania tego wpisu, w którym wyjaśnimy dlaczego warto wybrać właśnie ten szarpak!

Zapraszamy również do sprawdzenia oferty szarpaków polarowych w naszym sklepie. Znajdziecie u nas różne modele.

Szarpak polarowy dla psa – co to?

Szarpak polarowy dla psa to zabawka, która jest wykonana z miękkiego materiału polarowego. Materiał pocięty na odpowiednie paski jest następnie ręcznie zaplatany w mocny, gruby splot – w taki sposób powstaje szarpak. Polar jest miękki i dość rozciągliwy. Wykonany z niego szarpak amortyzuje podczas zabawy, dzięki czemu szarpanie się z psiakiem jest bardzo wygodne i nie obciąża tak rąk.

zabawka dla psa szarpak

To fantastyczna zabawka dla psa, która sprawdzi się dla każdego. Dostępna w wielu wariantach, długościach, kształtach i kolorach, dzięki czemu na pewno znajdziesz coś dla siebie. Szarpak polarowy może być wykorzystany w do szarpania, przeciągania, aportowania, a często jest również elementem budowy relacji z psem lub szkolenia.

Szarpak polarowy dla psa – dlaczego warto?

Szarpak z polaru wyróżnia się od innych szarpaków, które są dostępne na rynku. Przede wszystkim jest dość miękki i z tego powodu bardzo wygodny dla psa podczas zabawy. Sztywne i twarde ”sznury” często są odradzane, ponieważ dla wielu psów nieprzyjemne do zabawy. Szarpaki polarowe są mięciutkie, więc bezpieczne do szarpania – nawet dla szczeniaków. Zresztą szczeniaczki kochają szarpaki polarowe, które są również fantastyczne do ”memłania” lub przytulania.

Materiał wykorzystywany do wykonania szarpaka polarowego jest rozciągliwy, dzięki czemu zapewnia amortyzację podczas zabawy. Jest to ważne szczególnie podczas szarpania się z większymi lub energicznymi psami. Na pewno wielu opiekunów zna ten ból ramion po długiej zabawie z owczarkiem niemieckim :) Amortyzacja w szarpaku polarowym pozwala na komfortową zabawę i odciąża nasze ramiona. Szarpak wykonany z polaru jest również zadziwiająco wytrzymały. Oczywiście nie ma zabawek niezniszczalnych, ale te szarpaki naprawdę potrafią sporo wytrzymać.

zabawka dla dużego psa szarpak

Szarpaki polarowe są często polecane przez dobrych behawiorystów. Te zabawki idealnie nadają się do szkolenia, uczenia motywacji na zabawę oraz budowania relacji z psem. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale szarpanie to w ogóle zabawa doskonała do budowania zaufania z przyjacielem. To jedna z niewielu zabaw, gdzie obie strony (człowiek i pies) bawią się w ten sam sposób. Pies nie czuje się nam podległy i może bawić się z opiekunem jak równy z równym.

Naprawdę warto spróbować szarpaka polarowego. To fajna, mięciutka i wielozadaniowa zabawka, która na pewno uszczęśliwi Twojego psiaka!

Szarpak polarowy – jaki wybrać?

Szarpaki polarowe dostępne są w wielu wariantach. Materiał polarowy pozwala naprawdę na wiele różnych opcji wykonania szarpaka, dzięki czemu każdy na pewno znajdzie coś dla siebie i swojego przyjciela. Przykładowo w naszym sklepie można znaleźć klasyczne szarpaki polarowe w rozmiarze 40 cm oraz 75 cm. Klasyczne szarpaki są idealne dla każdego, więc warto spróbować. Dla opiekunów większych psiaków polecamy gorąco nasze szarpaki GIGANTY – to długi i bardzo gruby szarpak, który będzie idealny dla dużych psów.

Szukasz czegoś innego? Zachęcamy do zobaczenia szarpaka w kształcie pętli. Ten model pozwala na bardzo wygodny chwyt psiaka, a również dobrze działa jako zabawka do rzucania.

Szarpanie się z psem to fantastyczna zabawa i na pewno warto ją proponować swojemu przyjacielowi. Jednak jeśli już się bawić to w wygodny i bezpieczny sposób. Szarpaki polarowe świetnie się tutaj sprawdzą!